C2824H562JGGACT050
DigiKeys produktnummer
399-13515-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-13515-1-ND - Remsbit (CT)
399-13515-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2824H562JGGACT050
Beskrivning
CAP CER 5600PF 2KV C0G/NP0 2824
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5600 pF ±5% 2000V (2kV) Keramiska kondensatorer C0G, NP0 2824 (metrisk 7260)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C2824H562JGGACT050 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, hög spänning, hög temperatur
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
2824 (metrisk 7260)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,240" (7,10 x 6,10mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,106" (2,70mm)