C2225C562JZRACTU
DigiKeys produktnummer
399-C2225C562JZRACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2225C562JZRACTU
Beskrivning
CAP CER 2225
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5600 pF ±5% 2500V (2,5kV) Keramiska kondensatorer X7R 2225 (metrisk 5763)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C2225C562JZRACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL, hög spänning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
2225 (metrisk 5763)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,220" x B 0,252" (5,60 x 6,40mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)