C1825X105K2RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C1825X105K2RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1825X105K2RACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1825X105K2RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1825X105K2RACTU
Beskrivning
CAP CER 1UF 200V X7R 1825
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 1825 (metrisk 4564)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1825X105K2RACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1825 (metrisk 4564)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,181" x B 0,252" (4,60 x 6,40mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,065" (1,65mm)