C1825X104KCRACTU
DigiKeys produktnummer
399-C1825X104KCRACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1825X104KCRACTU
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1825
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R 1825 (metrisk 4564)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1825X104KCRACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, mjuk avslutning, hög spänning
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1825 (metrisk 4564)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,181" x B 0,252" (4,60 x 6,40mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)