C1812X474KARACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-16429-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-16429-1-ND - Remsbit (CT)
399-16429-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1812X474KARACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532)
EDA-/CAD-modeller
C1812X474KARACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,073" (1,85mm)