C1210X475K5RACAUTO7210
DigiKeys produktnummer
399-C1210X475K5RACAUTO7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1210X475K5RACAUTO7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C1210X475K5RACAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1210X475K5RACAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
EDA-/CAD-modeller
C1210X475K5RACAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,130" x B 0,102" (3,30 x 2,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,110" (2,80mm)