C1210C473JAGAC3123
DigiKeys produktnummer
399-C1210C473JAGAC3123TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1210C473JAGAC3123
Beskrivning
.047UF 250V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1210 (metrisk 3225)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Spänning - märkt
Storlek/dimension
L 0,130" x B 0,098" (3,30 x 2,50mm)