C1210C473J1GACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-15810-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-15810-1-ND - Remsbit (CT)
399-15810-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1210C473J1GACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 100V C0G 1210
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1210C473J1GACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,043" (1,10mm)