C1210C472GBGACTU | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C1210C472GBGACTU |
Beskrivning | CAP CER 4700PF 630V C0G/NP0 1210 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 4700 pF ±2% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1210 (metrisk 3225) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C1210C472GBGACTU Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Egenskaper Låg ESL, hög spänning |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 1210 (metrisk 3225) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm) |
Tolerans ±2% | Tjocklek (max) 0,087" (2,20mm) |