C1210C472GBGACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-16755-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-16755-1-ND - Remsbit (CT)
399-16755-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1210C472GBGACAUTO
Beskrivning
CAP CER 1210 4.7NF 630V C0G 2%
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±2% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1210C472GBGACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, hög spänning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,087" (2,20mm)