C1210C106M4PAC7210
DigiKeys produktnummer
399-C1210C106M4PAC7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1210C106M4PAC7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C1210C106M4PAC7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1210C106M4PAC7210
Beskrivning
CER CAP
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X5R 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1210C106M4PAC7210 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,083" (2,10mm)