C1206X474K1RAC7210 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 2 116
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Direkt
TDK
I lager: 84
0.47 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
C1206X474K1RAC7210
DigiKeys produktnummer
399-C1206X474K1RAC7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206X474K1RAC7210
Beskrivning
.470UF 100V
Tillverkarens standardleveranstid
34 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1206X474K1RAC7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Storlek/dimension
L 0,130" x B 0,063" (3,30 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,073" (1,85mm)