C1206X153K2RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C1206X153K2RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206X153K2RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206X153K2RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206X153K2RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206X153K2RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,130" x B 0,063" (3,30 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (0,98mm)