C1206C684K4RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C1206C684K4RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C684K4RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C684K4RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C684K4RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 1206
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1206C684K4RACAUTO Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)