C1206C683F5GECAUTO7210
DigiKeys produktnummer
399-C1206C683F5GECAUTO7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C683F5GECAUTO7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C683F5GECAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C683F5GECAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 1206 68NF 50V C0G 1%
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.068 µF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C683F5GECAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Lågt ESL, lågt ESR
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)