C1206C562G5GACTU
DigiKeys produktnummer
399-C1206C562G5GACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C562G5GACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C562G5GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C562G5GACTU
Beskrivning
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1206
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5600 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C562G5GACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,043" (1,10mm)