C1206C475K8RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C1206C475K8RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C475K8RACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C475K8RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C475K8RACTU
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C475K8RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)