C1206C475K8RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C1206C475K8RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C475K8RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C475K8RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C475K8RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C475K8RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)