C1206C273J5JAC7210 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
0.027 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer U2J 1206 (metrisk 3216)
C1206C273J5JAC7210
DigiKeys produktnummer
399-C1206C273J5JAC7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C273J5JAC7210
Beskrivning
CAP CER 1206
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1206C273J5JAC7210 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL, låg förlustfaktor
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,88mm)