C1206C225K5RECAUTO7210
DigiKeys produktnummer
399-C1206C225K5RECAUTO7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C225K5RECAUTO7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C225K5RECAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C225K5RECAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 1206 2.2UF 50V X7R 10%
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C225K5RECAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)