C1206C107M9PACTU
DigiKeys produktnummer
399-C1206C107M9PACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C107M9PACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C107M9PACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C107M9PACTU
Beskrivning
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C107M9PACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)