C1206C105K3RAC7210
DigiKeys produktnummer
399-C1206C105K3RAC7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C105K3RAC7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C105K3RAC7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C105K3RAC7210
Beskrivning
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C105K3RAC7210 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)