C1206C102J1GACTU
DigiKeys produktnummer
399-C1206C102J1GACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C102J1GACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C102J1GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C102J1GACTU
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1206
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1206C102J1GACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,88mm)