C1206C102GBGACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-16671-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-16671-1-ND - Remsbit (CT)
399-16671-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C102GBGACAUTO
Beskrivning
CAP CER 1206 1NF 630V C0G 2%
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±2% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1206C102GBGACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, hög spänning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)