C0805X684K8RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0805X684K8RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X684K8RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0805 FE
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805X684K8RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)