C0805X684K3RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0805X684K3RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805X684K3RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805X684K3RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X684K3RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 25V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805X684K3RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)