C0805X683K1RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-16410-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-16410-1-ND - Remsbit (CT)
399-16410-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X683K1RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 100V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.068 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805X683K1RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,047" (1,20mm)