C0805X473J1RECAUTO7210 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Datablad
0.047 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805X473J1RECAUTO7210
DigiKeys produktnummer
C0805X473J1RECAUTO7210-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X473J1RECAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 0805 47NF 100V X7R 5%
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805X473J1RECAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)