C0805X183MARAC3316 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.018 µF ±20% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
C0805X183MARAC3316
DigiKeys produktnummer
399-C0805X183MARAC3316TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X183MARAC3316
Beskrivning
CAP CER 0805 18NF 250VDC X7R
Tillverkarens standardleveranstid
42 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)