C0805X105K3RAC3316
DigiKeys produktnummer
399-C0805X105K3RAC3316TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805X105K3RAC3316CT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805X105K3RAC3316DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X105K3RAC3316
Beskrivning
CAP CER 0805 1UF 25V X7R
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805X105K3RAC3316 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)