C0805X103K1RACTU | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C0805X103K1RACTU |
Beskrivning | CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C0805X103K1RACTU Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Egenskaper Mjuk avslutning |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans ±10% | Tjocklek (max) 0,035" (0,88mm) |