C0805X102KARACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-16470-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-16470-1-ND - Remsbit (CT)
399-16470-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X102KARACAUTO
Beskrivning
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805X102KARACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (0,98mm)