C0805C563K5RACAUTO | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C0805C563K5RACAUTO |
Beskrivning | CAP CER 0.056UF 50V X7R 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.056 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C0805C563K5RACAUTO Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Klassificeringar AEC-Q200 |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,039" (1,00mm) |