C0805C563K5RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0805C563K5RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C563K5RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C563K5RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C563K5RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.056 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805C563K5RACAUTO Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)