C0805C560G1GACTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 6 876
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
56 pF ±2% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
C0805C560G1GACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0805C560G1GACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C560G1GACTU
Beskrivning
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0805C560G1GACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,035" (0,88mm)