C0805C475M9RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0805C475M9RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C475M9RACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C475M9RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C475M9RACTU
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805C475M9RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)