C0805C475J8RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-15708-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-15708-1-ND - Remsbit (CT)
399-15708-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C475J8RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
64 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±5% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805C475J8RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)