C0805C473J3GACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-6970-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-6970-1-ND - Remsbit (CT)
399-6970-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C473J3GACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 0805
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805C473J3GACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)