C0805C472J2RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0805C472J2RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C472J2RACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C472J2RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C472J2RACTU
Beskrivning
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 200V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805C472J2RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,88mm)