C0805C333K2RECTU | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C0805C333K2RECTU |
Beskrivning | CAP CER 0805 33NF 200V X7R 10% |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.033 µF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C0805C333K2RECTU Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans ±10% | Tjocklek (max) 0,043" (1,10mm) |