C0805C333K2REC7210 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 22 953
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.033 µF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805C333K2REC7210
DigiKeys produktnummer
C0805C333K2REC7210-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C333K2REC7210
Beskrivning
CAP CER 0805 33NF 200V X7R 10%
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0805C333K2REC7210 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,043" (1,10mm)