C0805C333J5RAC3123
DigiKeys produktnummer
399-C0805C333J5RAC3123TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C333J5RAC3123
Beskrivning
.033UF 50.0V
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.033 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)