C0805C153J5RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0805C153J5RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C153J5RACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C153J5RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C153J5RACTU
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805C153J5RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,88mm)