C0805C153J1RECAUTO7210 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | C0805C153J1RECAUTO7210-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C0805C153J1RECAUTO7210 |
Beskrivning | CAP CER 0805 15NF 100V X7R 5% |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.015 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C0805C153J1RECAUTO7210 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,035" (0,88mm) |