C0805C106K8RACAUTO7042 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 32 797
Datablad
10 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
C0805C106K8RACAUTO7042
DigiKeys produktnummer
399-C0805C106K8RACAUTO7042TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C106K8RACAUTO7042
Beskrivning
10.0UF 10.0V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)