C0805C105K4RACAUTO7210
DigiKeys produktnummer
399-C0805C105K4RACAUTO7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C105K4RACAUTO7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C105K4RACAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C105K4RACAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 0805
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805C105K4RACAUTO7210 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)