C0805C104K5RACAUTO7210
DigiKeys produktnummer
399-C0805C104K5RACAUTO7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C104K5RACAUTO7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C104K5RACAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C104K5RACAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805C104K5RACAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,88mm)