C0805C104K1RAC7210
DigiKeys produktnummer
399-C0805C104K1RAC7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C104K1RAC7210CT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C104K1RAC7210DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C104K1RAC7210
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805C104K1RAC7210 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,043" (1,10mm)