C0805C103G5JACTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Datablad
10000 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer U2J 0805 (metrisk 2012)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0805C103G5JACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0805C103G5JACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C103G5JACTU
Beskrivning
CAP CER 10000PF 50V U2J 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0805C103G5JACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, låg förlustfaktor
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,035" (0,88mm)