C0805C102G1GACTU | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C0805C102G1GACTU |
Beskrivning | CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1000 pF ±2% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C0805C102G1GACTU Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Egenskaper Låg ESL |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans ±2% | Tjocklek (max) 0,039" (1,00mm) |